ГОЛОДОМОР

 

Коли дослідники говорять про голодомор 1932-33 рр., мається на увазі період з квітня 1932 по листопад 1933 рр. Саме за ці 17 місяців, тобто, приблизно за 500 днів, в Україні загинули мільйони людей. Пік голодомору прийшовся на весну 1933 року. В Україні тоді від голоду вмирало 17 людей щохвилини, 1000 - щогодини, майже 25 тисяч - щодня...

Найбільш постраждали від голоду колишні Харківська і Київська області (теперішні Полтавська, Сумська, Харківська, Черкаська, Київська, Житомирська). На них припадає 52,8% загиблих. Смертність населення тут перевищувала середній рівень у 8-9 і більше разів.

УЛАС САМЧУК

Ім'я письменника Уласа Самчука ще прижиттєво було відоме у країнах Європи та в Америки і, як зазначала дослідниця творчості письменника Марія Білоус-Гарасевич, "вражає не те, що на українській землі народився цей вийнятково сильний творчий талант, а те, що він вижив, не зісох у «волинській тихій стороні», в абсолютно безпросвітних обставинах". Таким як Самчук, кому доля накреслила стати «одним з найбільших українських письменників XX століття» з раннього дитинства закрито було дорогу «…в широкий світ, до високої освіти і вершинних здобутків європейської цивілізації. І треба було або змиритися із приреченістю долі, або ж кинути їй виклик, порвати з рідним середовищем і йти до того широкого світу, шукати в ньому себе».

СПІЛЬНОТА

Проблеми, які піднімає у своїх творах Улас Самчук безпосередньо пов'язані із постійними змаганнями українського народу проти "системи" протягом сучасного йому півстоліття.

Метою сайту є гуртування молоді (літературознавців, дослідників) для обговорення творчості Уласа Самчука у контексті його поглядів на Голодомор, які він розкриває у своїх працях, зокрема у романі "Марія". При накопиченні матеріалу (наукові праці, публікації), він буде зібраний та опублікований в окремому розділі сайту.

Національний університет
"Острозька академія"

 © Артем Жуков, 2018