На чест славетного митця.

     Минулої неділі в селі Дермань Другий відбулося літературно - мистецьке свято, приурочене 98-ій річниці з дня народження Уласа Самчука. Ім'я одного з кращих українських письменників нашого часу врешті - решт повернулося на батьківщину вже по смерті митця, поєднавши його з оспіваною Волинню. Приємно, що більшість мешканців села, де народився письменник, уже добре обізнані з його безсмертними творами, люблять і шанують їх автора.

     Перед початком літературно - мистецького свята відбулося покладання квітів до меморіальної дошки Уласа Самчука. В цій почесній місії взяли участь голова райдержадміністрації Яків Мельник, голова районної ради Степан Мичка, начальник Рівненської дирекції залізничних перевезень Ярослав Коник, громадськість села та району.

     Переповнений зал місцевої гімназії того дня засвідчив не лише повагу дерманців до свого великого земляка, а й невмирущість землі волинської, що віками виховувала і виколихувала українську інтелектуальну еліту. Тут відбулася щира і відверта розмова про величні творчі здобутки Уласа Самчука. Першим до слова був запрошений голова райдержадміністрації Яків Мельник. Він закликав молодь всебічно вивчати невмирущу творчість славетного письменника, яка возвеличує дух українського народу, його традиції і звичаї.

     Начальник Рівненської дирекції залізничних перевезень Львівської залізниці Ярослав Коник, виступаючи перед своїми земляками, наголосив на тому, що Улас Самчук як ніхто інший оспівав волинську Україну, а особливо рідний Дермань, а тому твори письменника і сам він варті вічної пам'яті і слави.

     Емоційними були виступи сільського голови Івана Сакала та голови Волинського фонду Уласа Самчука Леонтія Самчука, які донесли до сердець і розуму учасників свята, сельчан цікаві сторінки із життя письменника - земляка.

     А потім на святкову сцену вийшли самодіяльні митці Здолбунівщини. У їх виконанні прозвучали пісні про Україну, про рідну мову і культуру, про щирість і любов, злагоду і мир.

     Особливо гаряче аплодували вдячні глядачі колективам художньої самодіяльності сіл Спасів, Здовбиця, Будераж, Дермань Перший та Дермань Другий, Буща. Низку ук­раїнських пісень подарували односельчанам і юні таланти Дерманської гімназії.

     Того ж дня гості та учасники свята відвідали музей Уласа Самчука, а також ознайомилися із книжковою виставкою, яка була оформлена в залі.

Євген Шилан.

1. "75-Річчя Уласа Самчука", автор: С. Новицький.

2. "Вони йшли однією дорогою", автор: Тетяна Мосійчук.

3. "Дермань для мене центр центрів на планеті".

4. "До 98-ої річниці з дня народження Уласа Самчука", автор: Ольга Августюк.

5. "До 98- ої річниці з дня народження Уласа Самчука", автор: Федір Єфімчук.

6. "З чим ідемо до ювілею Уласа Самчука?", автор: Тетяна Семигіна.

7. "... І мій глек на капусту...", автор: Ігор Качуровський.

8. "Музи Уласа Самчука", автор: Юрій Клиновий.

9. "На прарідне лоно я вернусь..", автор: Людмила Васюк.

10. "Нарід Чи Чернь".

11. "На чест славетного митця", автор: Євген Шилан.

12. "Помер письменник Улас Самчук", автор: Леонід Горлач.

13. "Стежками Уласа Самчука", автор: Володимир Баталов.

14. "Улас Самчук — літописець трагічної доби", автор: Валерій Вакульчик.

15. "Улас Самчук повертається", автор: Микола Луків.

16. "Улас Самчук та його «Волинь»", автор: Андрій Жив ' юк.

17. "Урочистості з нагоди 96-ої річниці з дня народження Уласа Самчука".

/ Головна / Біографія / Книги / Фотоальбом / Спогади / Статті / Бібліографія /
Copyright © 2005, TI-ZL