Лист від видавця Михайла Борецького.

     Від мого видавця Михайла Борецького також лист:

     „Вельмишановний Пане Професоре; (так він мене величає — У.С.). Сьогодні одержав від Вас другу частину коректи і тим самим ці всі сторінки є „друкрайф". Не зволікаючи справу, даю сейчас до друку, щоб за всяку ціну, Ви поїдете до „землі обітованої" змогли бодай з сотню примірників зі собою забрати. Чим більше, тим краще. В випадку Вашого негайного виїзду, нажаль не змогли б Ви забрати зі собою ручних відбиток після коректи, бо таких я не робив, а мав їх тільки два примірники т. зв. „до ревізії", з яких один був частинно у Вас і він сам по собі не представляє жодної вартос ті, хіба тільки як: друкований і зредагований манускрипт. Той самий, що і був у Вас, той другий, що виправлявся. Ви очевидно могли б мати, але на мою думку, краще вже зачекати ще два-три тижні і мати цілість, як Бог приказав. Решти коректи не буду Вам висилати, як і Ви в попередньому листі мені писали, бо це тільки обтяжує і зволікає справу друку. Постараюся, ще старанніше, щоб оминути всі похибки ту на місці. Між іншим, всі ці похибки, згл. багато більше зау­ важив Лиман, в чому очевидно жадне диво.

     Щож торкається дальшого тягу праці, спішу повідо­ мити, що ломка вже в цілості закінчена і цілість книжки дає 584 сторінки, плюс 1 сторінка переліку Ваших творів і одна сторінка моїх видань. Щодо цієї останньої сторінки, думаю не будете мати жодних застережень. Тим самим, цілість книжки буде мати 585 сторінок за друкованих і 2 сторінки кінцеві порожні для закінчення цілости друк-аркуша.

     Титульну сторінку оформили ми вже остаточно і відбитку її пересилаю Вам. Припускаю, що її схвалите. На першій"! погляд „ОСТ" буде Вам видаватися дещо завелике, але на тлі цілості грубезної книги, а спеці яльно в гармонії з підзаголовком, зглядно з сторінкою 5 „Морозів хутір", воно виглядає цілком прилично.

     Рівночасно з Вашим ..Остом" у мене виходять ще та­ кі книжки: 1) В. Домонтович, ..Без грунту" — повість. 2) Богдан Лепкий, „Крутіж" -- повість. 3) Ю. Косач, „Талісман" — новелі. Це вже появиться майже дослівно того самого дня, може з кількох днів. Тим то і реклама мусить оплачуватися, бо здебільшого всі мої оголошення будуть відноситися до всіх 4-х книжок. Але рекляму зачну десь за. приблизно, десять днів (ко­ ли буду на середині друку). ..гураганним вогнем що до „Ост-у ” .

     Це стільки відносно ..наших справ".

     А тепер рад би від Вас почути, як Ви задивляєтеся на політичну ситуацію. Коли сподіваєтеся вибуху (війни) і що повинно безпосередньо стати причиною цього катаклізму? ТІ То скажете відносно нашого нового уряду? Буде він „арбайтсфигіг"? Це дуже важлива для нас справа. Я задивляюся на це цілком оптимістично. Ці найправіші вже не задоволені. Але це, мабуть, і тільки того, що вони будуть незадоволеними, бо ке рівники тепер не будуть мати змоги, раз на це погодившись. Загналися, Богу дякувати, досить далеко, щоб відступати назад до „блискучого відокремлення" було можливим.

     Жду від Вас вісток і остаю з найщирішими поздоровленнями і побажаннями для Вас і Вашої Пані Дружини, Ваш — Михайло Борецький з Дружиною".

Спогади

1. Спогад: Єфімчук Федір Олегович.

2. Спогад: Наталія Блонська.

3. Спогади про видатного земляка.

4. Вірш: "Дермань, Дермань...", Марія Голод

5. Спогад: Світлана Кузьменко.

6. Спогад: Юрій Шерех, "Спроби Дружніх Портретів".

Листи до Уласа Самчука

1. Третій лист від Шереха.

2. Лист від Євгена Маланюка.

3. Лист: Віктор Петров.

4. Листа від Дмитра Андрієвського з Брюсселю.

5. Лист від видавця Михайла Борецького.

6. До Уласа Самчука, Олена Теліга.

7. До Уласа Самчука, Олена Теліга.

Листи Уласа Самчука

1. Гурій Бухало, Рівне, 16 квітня, 1994.

2. «Повний до тебе правдивої і щирої пошани». Лист Уласа Самчука до Марії Зоц від 24 лютого 1969 року.

3. Сім листів Уласа Самчука до Євгена Маланюка.

/ Головна / Біографія / Книги / Фотоальбом / Спогади / Статті / Бібліографія /
Copyright © 2005, TI-ZL